Restauracja w IKEA Lublin. Dania prosto z salonu (meblowego).

Czym jest IKEA – tej marki nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ponad 320 sklepów w 28 krajach z czego 10 w samej Polce. Miliony sprzedanych mebli i asortymentu niemal niezbędnego przy urządzaniu mieszkania.

 Nazwa IKEA to akronim – skrót utworzony z inicjałów założyciela firmy Ingvara Kamprada (IK) oraz pierwszych liter nazw farmy i wioski, w których dorastał – Elmtaryd i Agunnaryd (EA). Logo IKEA prawie się nie zmieniło przez wszystkie lata istnienia firmy i wersja z roku 1967 nadal stanowi rozpoznawalny symbol działalności IKEA.

.Restauracja w IKEA Lublin LOGO

23 sierpnia 2017 roku po ponad 2 latach budowy został otwarty pierwszy w województwie Lubelskim sklep IKEA, drugi pod względem wielkości w Polsce.  Oprócz tego że słynie z mebli, sklep IKEA może pochwalić się także wspaniała szwedzką kuchnią. Do legendy przeszły już historie o serwowanych tam klopsikach i hot dogach. Nie mogliśmy przegapić takiej okazji i co prędzej wybraliśmy się do restauracji w dniu otwarcia. Tłumów w restauracji IKEA było sporo ale naszym zdaniem naprawdę warto było czekać.

Restauracja w IKEA  Lublin to jedno z niewielu miejsc gdzie możemy spróbować tradycyjnej szwedzkiej kuchni. Klopsiki z sosem borówkowym czy pierogi z tym farszem to dania niemalże legendarne, a na pewno warte spróbowania.

Całość kompleksu spożywczego podzielona jest na 2 części. Ta typowo fastfoodowa (hot dogi, frytki, zapiekanki) znajduje się od razu przy wyjściu z kas. Jakością zdecydowanie nie powala, za to cenowo już tak. Ceny hot dogów: 1-2 zł w zależności z dodatkami lub bez. Lody z maszyny tak samo. Zestawy hot dog, frytki, napój: 5-6 zł. Z tego wszystkiego na większą uwagę zasługują  chyba tylko wymienione napoje. Wszystkie na bazie naturalnych składników (tak, podobno cola też). Znajdziemy tam, zarówno napoje z woda gazowaną z sokiem malinowym, z kwiatów czarnego bzu i wiele innych. Wszystkich nie spróbowaliśmy ale nasza uwagę przykuła zielona herbata – naszym zdaniem najlepsza z serwowanych napojów.Cena za hot dogi i frytki w Restauracja w IKEA Lublin

Druga część kompleksu znajduje się na pierwszym piętrze, zaraz przy wejściu na teren sklepu (ruchomymi schodami na górę i po prawej stronie). Ta zdecydowanie bardziej zasługuję na uwagę. Wnętrze jako to w IKEA podzielone jest na kilka sekcji i różnych styli. Dużym plusem jest na pewno specjalne pomieszczenie dla matek karmiących piersią. W dniu otwarcia po posiłek staliśmy w kolejce ok. 10 minut, ale jest niemal pewne że obecnie ten czas jest już zdecydowanie krótszy. Menu nie powala różnorodnością jednak jest lepie niż na dole. My zdecydowaliśmy się na klopsiki (wegańskie i wołowo – wieprzowe), zupę pomidorową, medalion ziemniaczano-brokułowy, smażony panierowany ser, nuggetsy oraz deser w postaci kawałka migdałowego torcika DAIM.

Klopsiki w ikea Lublin
Klopsiki w IKEA Lublin
ON: 6,5/10

Z klopsików na uwagę zasługiwały jedynie te wegańskie. Wołowo-wieprzowe były miałkie w smaku. Nadrabiały jedynie sosem borówkowym. Ogromnym minusem jest to że całość posiłku była niemal zimna i praktycznie niesłona.  Już cieplejsze były klopsiki podawane w ramach degustacji na parterze. Zupa pomidorowa nie zrobiła na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. Podobna trochę w smaku do tej z restauracji Ambaras. Za to na ogromną uwagę zasługiwały medaliony ziemniaczano – brokułowe  (wyczuwałem jeszcze smak kalafiora, ale reki nie dam uciąć) i torcik DAIM. W tych pierwszych nie było to zwykłe puree, choć można było odnieść takie wrażenie, zaś do Torciku idealnie wpasowałaby się jakaś mocna czarna kawa.

ONA: 7/10

Najlepsza z serwowanych dań była chyba zupa pomidorowa i medaliony warzywne. Klopsiki z frytkami były ledwo ciepłe. Na uwagę zasługiwały też stripsy (1zł/szt) które szału nie wywołały ale były zjadliwe i raczej polecane jako danie dla dzieci.


Ikea w Lublinie restauracja tacka

Koniecznie musimy powtórzyć wizytę i sprawdzić jak w kilka miesięcy po otwarciu radzi sobie tamtejsza kuchnia. Ogólna ocena 6.75/10 Warto odwiedzić po zakupach ale na pewno nie jako miejsce na konkretniejszą kolację. No chyba że jest się studentem 😉
Restauracja w Lublinie klopsiki z frytkami
Klopsiki wegańskie w sosie Curry
Puree warzywne i stripsy z kurczaka
Puree warzywne i stripsy z kurczaka
Pyszny torcik w Lubelskim IKEA
Torcik DAIM w IKEA Lublin
Torcik DAIM w restauracja IKEA Lublin duży kawałek
Torcik DAIM

jj

Ikea Lublin ceny dobrze i smacznie
Menu w IKEA Lublin

 

 

1 Comment

  1. In Białystok

    4 stycznia, 2018 at 10:35 am

    Świetnie się czyta Ciebie 🙂

Leave a Reply