Sapaya Lublin – orientalna restauracja w Felicity

Galeria handlowa Felicity w Lublinie mieści w sobie wiele restauracji które cieszą sie mniejsza lub większą popularnością wśród odwiedzająch. Gdzieś na wiosnę do ich grona dołączyła Sapaya Lublin – restauracja serwująca dania kuchni tajskiej i wietnamskiej.

Potrawy wietnamskie są bardzo zbliżone w smaku do kuchni chińskiej. Spowodowane to jest wielowiekowymi wypływami kulturowymi. Charakterystyczne dla Kuchni wietnamskiej jest używanie palczatki cytrynowej– zwanej też trawą cytrynową oraz liści kaffiru.

Restauracje Sapaya Lublin odwiedziliśmy piątkowym popołudniem więc ruch był już spory. Poraził nas ogrom możliwości skosztowania tajskich specjałów oraz ich cena. Jak na tak duży wybór i całkiem solidne porcje które zaobserwowaliśmy u innych kupujących cena była naprawde niska.

Zdecydowaliśmy się na Sajgonki wegetariańskie (plus za ich obecność w menu chociaż trzeba się o nie dopytać ekipy obsługującej) za 7 zł, zwykłe sajgonki z mięsem i białym ryżem (15 zł) oraz gorący półmisek smażonej ryby z warzywami i chińskim smażonym makaronem (20 zł). Do każdego z dań można było samemu dobrać dodatki: frytki, ryż biały, ryż smażony, makaron chiński smażony bądź makaron ryżowy (chyba też smażony nie dopytaliśmy 🙂 ). Po przyjęciu zamówienia otrzymaliśmy magiczne urządzenie z wyświetlanym numerkiem oraz informacją, że należy się zgłosić po odbiór gdy zacznie migać. To duży plus – w tłocznym i głośnym miejscu nie trzeba nasłuchiwać aż obsługa wykrzyczy Twój numerek jak to jeszcze do niedawna bywało. Czekaliśmy naprawdę krótko nie więcej niż 7-10 minut.

Wegetariańskie sajgonki w restauracji Sapaya Lublin w CH Felicity.
Wegetariańskie sajgonki w restauracji Sapaya Lublin w CH Felicity.

Sajgonki i makaron smażony zostały podane na plastikowych talerzach – standard w restauracjach z galerii handlowych, nie za bardzo możemy się do tego przyczepić wiedzieliśmy na co się piszemy. Za to gorący półmisek stanowił zaskoczenie. Żeliwny twór nawiązujący stylistyka do dalekiego wschodu umieszczony na potężnej drewnianej desce – to było nice. Tutaj chcielibyśmy przeprosić i podziękować Pani obsługującej bo specjalnie wyszła zza lady aby donieść nam jedzenie które nie zmieściło się w rączkach. Ale wróćmy do samych dań.

Ryba z warzywami na półmisku w restauracji SAPAYA Lublin.
Ryba z warzywami na półmisku w restauracji SAPAYA Lublin.

Do sajgonek warzywnych nie się jak przyczepić smakowały super, były trochę mniejsze niż ich mięsne rodzeństwo. Minusem była jedynie grubo pokrojona surówka w której to skład wchodziła niemalże sama kapustą pekińską (surówka ta podawana jest do każdego dania, więc była minusem każdej potrawy). Do sajgonek mięsnych oprócz surówki podany zgodnie z zamówieniem biały ryż. Wyglądał trochę postnie. Smaku dodawało mu jedynie polewanie załączonymi sosami: ostrym i słodkim. Sosy tej samej jakości co w restauracji na przeciwko: Mr. Wok. Szału nie ma, ale ostry przynajmniej jest ostry. Półmisek smażonej ryby z warzywami był naprawde smaczny. Kawałki rybne trochę zbyt wodniste, jakby świeżo wyciągnięte z zamrażarki. Warzywa na spodzie półmiska delikatnie przypalone, ale nadal nie było źle. Za to do poprawy jest makaron. Praktycznie bez smaku z delikatnie wyczuwalną nutą cynamonu. Towarzysząca nam osoba stwierdziła jakoby był gotowany na kostce rosołowej.
No i ta nieszczęsna surówka.

Makaron w restauracji SAPAYA Lublin recenzja dobrze i smacznie najlepsze restauracje w lublinie
Makaron w restauracji SAPAYA Lublin

Niemałą zagwozdkę stanowiło dla nas gdzie odnieść żeliwny półmisek. Z zasady resztę rzeczy wrzuca się do odpowiednich kontenerów ulokowanych gdzieś z boku. Informacja o tym nie zostala nigdzie podana ale śpieszymy z pomocą. Po lewej stronie lady znajduje się puste miejsce i tam też złożyliśmy naczynie.

Zamówienia w restauracji możecie także dokonać na wynos poprzez ich stronę internetową: KLIKNIJ TUTAJ  Na stronie znajdziecie take dokładnie omówienia dań i ich składników.

Jeśli zaś chcielibyście poczuć się jeszcze bardziej jak mieszkańcy dalekiego wschodu zachęcamy was do skorzystania z naszego poradnika „Jak jeść pałeczkami” (oczywiście pałeczki dostępne są na miejscu w restauracji Sapaya Lublin) i ewentualnie przygotowania pysznej zupy ramen w domowym zaciszu. Link do przepisu znajdziecie TUTAJ.

Adres: Centrum Handlowe Atrium Felicity, al Wincentego Witosa 32, 20-315, Lublin

Godziny otwarcia: pon – sob 9-21 niedziela 9-20

 

Sajgonki z mięsem i grzybami mun w restauracji SAPAYA Lublina dobrze i smacznie
Sajgonki z mięsem i grzybami mun.

 

Galeria handlowa Felicity w Lublinie mieści w sobie wiele restauracji które cieszą sie mniejsza lub większą popularnością wśród odwiedzająch. Gdzieś na wiosnę do ich grona dołączyła Sapaya Lublin – restauracja serwująca dania kuchni tajskiej i wietnamskiej. Potrawy wietnamskie są bardzo zbliżone w smaku do kuchni […]

Sapaya Lublin

  • Obsługa 7.5 ★
  • Jedzenie 6.8 ★
  • Czas oczekiwania 8 ★
  • Relacja ceny do jakości 7 ★
  • Overall rating 7.3 ★
Jak na restaurację w centrum handlowym poziom obsługi zachowany na wysokim poziomie.
7.3 ★
7.3

Leave a Reply